Satılık Kirallık Alan Adları

Domain yani alan adları, web siteleri ve markalar için önemlidir. İyi seçilmiş bir domain adı müşteriye ulaşmada kolaylık sağlar, akılda kalıcılığı arttırır

Neden alan adını almalıyım ?

M

arkanız yada işiniz için alan adı bulmak artık kolay değil. Listemizden ilgilendiğiniz domainler için teklif verebilirsiniz. Alan adı seçiminde anahtar kelimeleri içeren kelimelerin geçmesi Google arama sonuçlarını yani sıralamaları da etkiler.

Domain Nedir ?
Web üzerinde yayın yapan siteleri ziyaret etmek için Google Chrome, Opera, Internet Explorer gibi tarayıcılar kullanılmaktadır. Herhangi bir siteyi ziyaret etmek için bu tarayıcıların “adres çubuğu” kısmına yazdığımız, “http” ya da “https” ile başlayan ve .com, .net gibi bir uzantıyla biten site adresine ise “domain” veya dilimizdeki ifadesi ile “alan adı” denmektedir.

Domain Uzantısı Nedir ?
Bir alan adının en sağında bulunan nokta işaretinden sonraki kısım, domain uzantısı olarak tanımlanır. Alan adları kendi arasında hiyerarşik bir yapılandırma içerisindedir. Bu hiyerarşik yapılandırmada alan adı uzantıları, hiyerarşinin tepe noktasını belirler. Örneğin; ziyaret ettiğiniz sitenin sonundaki “tr” uzantısı, üst seviye bir alan adıdır. Üst seviye alan adları internet dünyasında “TLD” kısaltması ile anılır. TLD kısaltması da, “top level domain” yani “üst seviye alan adı” anlamına gelir. Dünyada popüler olarak kullanılan üç domain uzantısı, com, net ve org uzantılarıdır.

Web Siite Tasarım Nedir ?
Kişilerin yada kurumların, kendilerini, firmalarını, ürün ve hizmetlerini tanıtması için internet üzerinden oluşturulan sanal (online) sistemlere “web sitesi” adı verilir. Bu sanal sitelerinin firma ve kişilerin istediği şekilde oluşturulması ve tasarlanması işlemlerine “web tasarım” adı verilmektedir.

.com .net

Özel Eğitim ve Öğretim
ozelegitimogretim.com
ozelegitimogretim.net

Özel Eğitim ve Rehberlik Merkezi
ozelegitimverehberlikmerkezi.com
ozelegitimverehberlikmerkezi.net

Kurabiye Gönder
kurabiyegonder.com
kurabiyegonder.net

. biz

Kiloluyuz
kiloluyuz.biz

Kediciyiz
kediciyiz.biz

. com

anneminhayali.com
eleleverdik.com
istanbulozalit.com
istanbulyasammerkezi.com
logosiparis.com
pozanfotograf.com
janjanlar.com
ayscafe.com
bebinot.com
bilgisayartamiriveteknikservisi.com

. net

sevimliekmekler.net