Destek Talebi Oluştur

  Teknik Destek Hizmeti

  Sizehizmet olarak bakım anlaşması dışındaki firmalara Yerinde Destek ve Uzak Bağlantılı Destek hizmeti vermekteyiz.

  Yerinde Destek Hizmeti
  Bilgisayar ya da ağ sorunları ile ilgili problemlere yerinde müdahale edilerek verilen destek hizmetidir. Çağrı sayısına göre ve sorunun çözüm süresine göre fiyatlandırılır

  Uzak Bağlantılı Destek Hizmeti
  Bilgisayar sorunları ile ilgili sorunların telefon ya da uzak bağlantı yapılarak çözüldüğü destek hizmetidir. Çağrı sayısına ve sorunun çözüm süresine göre fiyatlandırılır.

  Online destek hizmeti, bakım anlaşmalı müşterilerimiz için verdiğimiz bir hizmettir.

  İlgili programını aç,ınız yoksa aşağıdaki linkten programı indirebilrisiniz. Teamwiever ve/veya Anydesk programının verdiği ID ve/veya Şifreyi bize iletiniz. Teknik ekibimiz bağlantı yapıp sorununuzu çözümlesin.

  Uzaktan Erişim Programları

  Alpemix Any Desk Teamviewer

  Company Social Accounts

  GMail Imap Pop3 Kurulumu

  1. Bilgisayarımızdan Gmail hesabımızı açıyoruz ve sağ üst köşedeki dişli sekmesini tıklayarak ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.
  2.Açılan ayarlar menüsü ekranında “Yönlendirme ve POP/IMAP” menüsünü tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda “POP İndirme” ve “IMAP Erişimi” satırlarında bulunan “Tüm Postlar için POP’u etkinleştir” ile “IMAP’ı etkinleştir” satırlarını işaretleyip “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz.
  3.Gmail hesabımız açıkken google’ın Oturum Açma ve Güvenlik ayarlarında bulunan “Daha Az Güvenli Uygulamlar” menüsünde “Daha az güvenli uygulamalar için erişim” satırını “Aç” olarak işaretliyoruz. Buraya kadar ki kısımdaki değişiklikleri yapmadığımız takdirde Outlook’da yapacağımız işlemlerin sonunda “Oturum açma girişimi engellendi” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.
  4.Artık gmail hesabımızın Microsoft Outlook kurulumunu yapmaya başlayabiliriz. Microsoft Outlook 2010 programımızı açıyoruz ve sırasıyla “Dosya” menüsünün altında bulunan “Bilgi” kısmına oradan da “Hesap Ekle” butonunu tıklıyoruz.
  5.Açılan küçük ekranda “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” olarak seçip “İleri” butonuna tıklıyoruz.
  6.Gelen pencerede “İnternet E-posta” seçeneğini işaretleyip tekrar “ileri” butonuna tıklıyoruz.
  7. Açılan pencerede hesabımız ile ilgili bilgilerin yanı sıra gmail sunucu bilgilerini de girmemiz gerekiyor. Sunucu Bilgileri Hesap Türü satırını POP3 olarak seçiyoruz. Gelen Posta Sunucusu kısmına pop.gmail.com, Giden Posta Sunucu satırına da smtp.gmail.com yazıyoruz. Bu işlemlerin ardından da Diğer Ayarlar butonunu tıklıyoruz.
  8.Açılan küçük pencerede “Giden Sunucusu” menüsünü tıklayıp “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” satırını işaretliyoruz. Ardından “Gelişmiş” menüsünü tıklıyoruz. Burada bulunan “Gelen Sunucusu (POP3)” kutucuğuna 995 yazıyor ve hemen altındaki satırda bulunan “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” satırını işaretliyoruz. Ardından bir alt satırda bulunan “Giden sunucusu (SMTP)” kutucuğuna 465 yazıyoruz. Bir sonraki alt satırda bulunan “Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan” satırında SSL bağlantı türünü seçiyor ve “Tamam” butonunu tıklıyoruz.
  9.Tamam diyerek döndüğümüz ekranda “ileri” butonunu tıklayarak hesap ayarlarımızı sınıyoruz.
  10.Açılan sınama penceresinde “Görevler” menüsünde bulunan satırlarda “Durum” kısmı “Tamamlandı” yazdığında tüm ayarları doğru yapmışız demektir. Sınama işleminin ardından “Kapat” butonunu tıklıyoruz.
  11.Açılan pencerede “Son” butonunu tıklayarak hesap kurulumunu tamamlıyoruz. Artık GMail E-Posta hesabınızı Outlook’da takip edebilirsiniz. Outlook Gmail Kurulumu

  Yandex Imap Pop3 Kurulumu

  1. Outlook programını çalıştırıyoruz. Daha önce hiç kurulum yapmadıysanız gelen sayfada ileriyi tıklıyoruz.
  2. Daha önce kurulum yaptıysanız Dosya -> Hesap Ekle menüsünden e-posta ekle diyoruz.
  3. Gelen sayfada ileriyi tıklıyoruz.
  4. Sonraki gelen sayfada ilgili bölümleri dolduruyoruz. (adınız, e-posta adresi, parola, parolayı yeniden yazın). Aynı sayfa üzerinde sunucu ayarlarını veya sunucu türlerini el ile yapılandırı tıklıyoruz ve ardından ileriyi tıklıyoruz.
  5. Açılan sayfada internet e-postayı seçiyoruz ve ardından ileriyi tıklıyoruz.
  Sonraki ekranda kullanıcı bilgileri otomatik olarak gelecektir.
  Sunucu bilgileri ise;
  POP3 için;
  Gelen posta sunucusu: pop.yandex.com.tr
  Giden posta sunucusu: smtp.yandex.com.tr
  IMAP için;
  Gelen posta sunucusu: imap.yandex.com.tr
  Giden posta sunucusu: smtp.yandex.com.tr
  olarak yazılması gerekmektedir.
  Oturum açma bilgileri kısmında kullanıcı adı olarak e-posta adresinizin tamamı, parolaya mail adresinizin şifresi yazıyoruz.
  Bilgiler yazıldıktan sonra Diğer Ayarları tıklıyoruz.
  Açılan küçük pencerede gelişmiş sekmesini tıklıyoruz.
  Bu kısımda;
  – Gelen Sunucu (POP3) değeri 995 olmalı;
  – Gelen Sunucu (IMAP) değeri 993 olmalı;
  – Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir kutucuğu işaretli olmalı
  – Giden Sunucu (SMTP) değeri 465 olmalı
  – Aşağıdaki şifreli Bağlantı Türü SSL seçilmeli
  -Teslim kısmında iletinin bir kopyasını sunucuda bırak kutucuğu işaretlenmeli
  -Sunucudan XX gün sonra kaldır kutucuğundaki işaret kesinlikle kaldırılmalıdır.
  Bu işlemler sonrasında giden sunucusu sekmesi tıklıyoruz.
  Açılan giden sunucusu ayarlarında “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğiniz işaretliyoruz.
  En son olarak tamamı tıklıyoruz.
  Son olarak açılan ekranda ileriyi tıklayarak işlemleri sonlandırıyoruz. Sonlanmadan önce program yapılan ayarları test edecektir.