Mac İşlemcili Telefonlarda E-Posta Kurulumu (Macintosh) - Size Hizmet
12719
page-template-default,page,page-id-12719,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Mac İşlemcili Telefonlarda E-Posta Kurulumu (Macintosh)

Adım 1

Adım 2

Adım 3

Adım 4

Kurulum için Mac bilgisayarımızı açtıktan sonra menü içeriğinde yer alan Sistem Tercihleri butonunu tıklıyoruz ve tüm resimlerde yeşil çizgi ile çerçeve içerisine alınmış alanlara dikkat ederek kuruluma başlıyoruz.

Sistem tercihleri penceresini açtıktan sonra karşımıza gelen ekranda “İnternet Hesapları” menüsü bulunmaktadır. Buraya tıklayarak e-posta hizmetini ekleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz.

İnternet hesapları menüsü, Mac bilgisayarlar içerisinde mail, kişiler, takvim, mesajlar ve diğer uygulamaların kullanılacağı yönetim bölümüdür. İnternet hesapları ikonuna tıklayıp, burada ekleyebileceğiniz bir çok e-posta hesabını görüntüleyebilirsiniz. Bu hesaplar arasında Yahoo, Google, Exchange vb. türden bir çok e-posta hesap türleri bulunmaktadır. Manuel e-posta kurulumu yapacağımız için “Başka Bir Hesap Ekle” butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz.

Açılan pencerede, hesap türümüzü belirtiyoruz ve kuruluma “Yarat” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Adım 5

Adım 6

Adım 7

Adım 8

“Bir Mail Hesabı Ekleyin” ikonunu seçtikten sonra karşımıza açılan sayfada e-posta hesabımıza ait isim, soyisim, e-posta ve e-postamıza ait parola ekranı gelecektir. İlgili bilgileri bu bölüme girdikten sonra “Yarat” butonuna tıklayarak bir sonraki ekrana geçiş yapıyoruz.

Mac bilgisayarlar için e-posta kurulumunda en önemli bölümlerinden birisi olan sunucu ayarları kısmıdır. Buradan hesap türümüzü belirleyerek IMAP/ POP3 seçerek kullanıcı giriş bilgilerimizi girdikten sonra kuruluma “Sonraki” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Yapılandıracağımız bir diğer önemli ayar ise giden posta sunucusu bilgilerini gireceğimiz ekrandır. Burada manuel olarak “Giden Posta Sunucusu (SMTP):” kısmını “587″ olarak belirtmemiz gerekiyor. Ancak Apple, Mac bilgisayar platformunda kurulum sırasında, giden posta sunucusunu otomatik olarak algılayabiliyor. Bu da Apple’ın bir güzelliği. Sadece mail sunucumuzu, kullanıcı adı ve şifremizi girerek kurulum ekranından “Yarat” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Adınız: İsminiz ve Soyisminiz
E-posta Adresi : mailismi@siteisminiz.com
Hesap Türü : POP3
Gelen Posta Sunucusu : mail.siteisminiz.com
Giden Posta Sunucusu : mail.siteisminiz.com
Kullanıcı Adı : mailismi@siteisminiz.com
Parola = şifreniz

Belirtilen şekilde e-posta bilgilerimizi, ilgili bölümlere girdikten sonra karşımıza sunucu bilgileri ekranı gelecektir ve bu kısımda “Gelen Posta Sunucusu (POP3):” kısmı Mac’te “Kapı” olarak nitelendirilmiştir. Bu kısımı “110“ olarak belirlememiz gerekiyor. SSL kullan kısmını boş bırakınız. Apple, e-posta hizmetinizin kurulumunu tamamladığınızda, eğer e-posta yapılandırmanızda ya da e-posta içerikleriniz ile ilgili sorun var ise sizi, “bunu işaretlemeniz gerekiyor şeklinde” uyaracaktır. “Sonraki” diyerek kuruluma devam edebilirsiniz.