Görüyorsam Duyuyorsam Sorumluyum ! - Size Hizmet
12420
post-template-default,single,single-post,postid-12420,single-format-video,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Görüyorsam Duyuyorsam Sorumluyum !

Ali Denizci zengin bir aileden uyuşturucu bağımlısı bir sokak sersersine, oradan da mahallesine ve ötesine katkı sağlayan birisine dönüşüm yolculuğunu anlatıyor.

Görüyorsam Duyuyorsam Sorumluyum !

00:20 01 Haziran in Hayata Dair
0 Comments

1964 yılında, eğitimli bir ailenin çocuğu olarak; Boğaz’da bir yalıda doğdum. Etiler Lisesi’nde okurken, yasadışı sol-anarşist bir örgütte militan oldum. 1986’da eğitimle ilgili yaşamımı bitirip, bir süre bir şirkette çalıştıktan sonra; müteahhitlik yapmaya başladım.

Daha sonra iş dünyasının, yaşamın, ülkenin ve dünyanın çelişkilerini kabul etmediğim için; evsiz bir alkolik olarak sokaklarda yaşamaya başladım. 3,5 yıl sokaklarda yattım. Bunun son 8,5 ayını, Aşiyân Mezarlığı’nda satın aldığım boş bir mezarda geçirdim. Sonra yeni bir yaşam mümkün olabilir deyip, önce alkolü ve uyuşturucuyu bırakarak yeniden hayata başladım.

İstanbul’un en yoksul, en varoş semti olan Balat’a geldim. ‘Derviş Baba Deliler, Abdallar, Meczuplar ve Aşıklar Kahvehânesi’ni kurdum.

Başlangıçta mahallenin yardıma ihtiyacı olan delileri ve parkta yaşayan evsizleri ile başladığımız yardımlarımız sonra çok daha kapsamlı bir hale geldi.

Yaşam felsefemiz; ‘Görüyorsan, duyuyorsan; sorumlusun!’ felsefesidir…

Hear I Am Responsible! | Ali Denizci

Sizehizmet

hasan.soylu@sizehizmet.com.tr
No Comments

Post A Comment